top of page
IMG_0469_edited.jpg

Partnerský vztah pokládám za velmi důležitý
v životě člověka

Jsem slovenka dlouhodobě žijící na Moravě v srdci Slovácka. Mé kořeny se táhnou spod tatranských vrcholů, kde strávila jsem své šťastné dětství i dospívání. Rodiče mi dali jméno Svetlana – jeho význam a sílu jsem si uvědomila až mnohem později v dospělosti. Jak píši, mé dětství bylo šťastné. Vyrůstala jsem v třípokojovém bytě spolu s mladším bráškou, rodiči a babičkou. Rodiči nám byli zároveň i kamarádi, chápali a respektovali už tenkrát naše potřeby i zájmy. Babička byla pro nás – děti druhou maminkou. Starala se o nás, když byli rodiči v práci. Vzpomínám, jak nám babička vařila výborná domácí jídla vždy s láskou a my? My jsme to jídlo tenkrát brali jinak, nechtěli jsme jíst a babička stála nad námi s vařečkou, až jsme všechno snědli. Dnes už vím, proč takto to bylo – babička zažila chudobu a dostatek jídla dokázala ocenit… Mé vzpomínka se navrací k chvílím, kdy babička u stolu háčkovala ty své krásné ubrusy, záclony a dečky a my jsme se zatajeným dechem poslouchali příběhy z jejího života. Dodnes má u mě babička své nezaměnitelné místo v srdíčku. Slovensko je má milovaná rodná krajina, kde často se vracím za rodiči i bratrem. Láska a úcta je v naší rodině pořád cítit a proudí mezi námi s velkou intenzitou. Vážím si tohoto daru a taky svou lásku posílám dál k dětem, vnučkám, přátelům, kolegům i zvířátkám. Vždy jsem ráda trávila čas v přírodě nejdřív s rodiči a babičkou na výletech, sběrech lesních plodin a taky v zimě na sněhu a ledě … To mi zůstalo a taky ráda cestuji a poznávám hlavně severské krajiny, kde magickou silou mně to táhne… A co partnerství? Když nepočítám své dětské lásky z větší části padesátiprocentní – to jakože ten kluk o tom ani nevěděl, tak s mou první opravdovou láskou jsme se po půl roku v mých dvaceti vzali a vydrželo nám to krásných 26 let. Z manželství se vylíhly dvě krásné zdravé děti, které se postaraly o to, abych byla šťastnou babičkou. Se svým bývalým manželem mám přátelský vztah a vím, že toto manželství spolu se vzorem od mých rodičů dalo základ pro další mé vztahy. Po rozvodu jsem měla několik vztahů vždy pro mě s dostatečnou „přestávkou“. Pro mě je důležité i období bez partnera, kdy na sobě „pracuji“ sama a taky si zpracovávám své bolístky, které se vynořily v posledním vztahu a nešly vyřešit v partnerství. Přicházejí nové a nové uvědomění ze situací, které život přináší. Jsem vděčná za všechny muže, kteří mně provázeli určitým životním obdobím. Se všemi si můžeme vzájemně pohledět do očí s respektem a porozuměním. Vím, že jsme stvořeni pro žití v páru a je to tak správné. A taky vím, že když neuhnu a půjdu svou cestou za cílem, který v dálce vidím, tak toho cíle dosáhnu, protože už ta cesta je vlastně cílem. A čím více je ta cesta klikatá, tím nám přinese více ovoce. A to pro mě platí i v období bez partnera i na společné cestě, kde navíc je ještě respekt k cestě partnera a ke společnému růstu a tvorbě.

Partnerský vztah pokládám za velmi důležitý v životě člověka a z vlastní zkušenosti vím, že není jednoduché si najít partnera pro život, který by nám vyhovoval a my jemu. Když se potkává muž se ženou, jsou to dva rozdílné světy…. Jsou ale lidi - páry, které nám ukazují, jak se v konkrétních situacích zachovat k opačnému pohlaví. Jsou páry, které nám svítí na cestu a ukazují, že je to možné.. Že je možné žít v páru v láce a porozumění s vzájemným respektem s vědomím, že „mám ráda Tebe tak, jak samu sebe“ a to vše, co do partnerství se dá vložit je v každém z nás.

Před časem se ve mně zrodil nápad pořádat Seznamky, seznamky živé vědomé. Sama jsem později měla možnost se účastnit takové seznamky pod vedením vědomého páru. Viděla jsem, jak se během pár dnů měníme, jak si uvědomujeme naše „chyby“ s předchozích partnerství. Taky jsem si uvědomila, jak si neumíme stanovit hranice, jak neumíme komunikovat, jak se dokážeme doslova utopit v partnerství… Ano, učíme se celý život.

IMG_0606.jpg

Dnes nabízím Seznamky pod mým vedením, živé vědomé s předáním mých vlastních zkušeností a taky okořeněné znalostmi z kurzů a kruhů vědomých bytostí. Vidím budoucnost v navazování vědomých vztahů, v upřímné lásce mezi partnery a ve svobodě každého z nás.

Ano je možné zůstat věrni své svobodě jako JÁ

a zároveň být v partnerství a společně tvořit naše MY.

S láskou a úctou

Svetlana

Já  jsem

IMG_9810.jpg
IMG_1006.jpg
IMG_0903.jpg
IMG_0712.jpg
IMG_9898.jpg

Podnikatelka

Malířka

Láskyplná Žena

Svobodná

Sama sebou

Svetlana Benedíková

bottom of page